Çolakoğlu Yapı

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Temelleri 1961 yılında İstanbul Bahçelievler’de atılan ÇOLAKOĞLU YAPI, yarım asırı aşan bir süredir yapı sektöründe istikrarlı bir şekilde büyüme göstermektedir. Çolakoğlu Grup olarak bünyemizde bulunan şirketlerin tamamı yapı sektöründe bulunması sayesinde 2015 yılı ile kıyasladığımızda hedeflerimizi tutturmuş bulunmaktayız.

Çolakoğlu Grup bünyesindeki üretici firmalarımız; Silkcoat Boya, Çolakoğlu Beton, Çolakoğlu İnşaat, Anadolu Mikronize’dir.

Grup bünyesinde faaliyet gösteren, 1993 yılında kurulan SILKCOAT, ipek sıvayla başladığı üretim faaliyetine, mineral sıva, inşaat boyaları, sentetik boyalar, vernikler, dekoratif dış cephe duvar kaplamaları, efekt iç cephe boyaları ve Silkoterm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi’ni de katarak, 62 ülkeye ihracat yapan bir firma haline gelmiştir. SILKCOAT bugün İstanbul, Özbekistan, Gana, Gine, Moritanya, Irak, Cezayir, Tanzanya, Nijerya, Etiyopya, Pakistan, Malezya ve Tacikistan’daki tesisleri ile Dünya boya piyasasına nitelikli ürünler üretmeye devam etmektedir. Hedef olarak 2025 yılına kadar Dünya’da toplam 20 tesiste üretim yapmak suretiyle Türkiye ekonomisine katkıda bulunarak hak ettiğimiz noktaya gelmek amacındayız.

ÇOLAKOĞLU BETON olarak, hazır beton sektörüne giren ÇOLAKOĞLU GROUP Esenyurt, Kıraç’ta Temmuz 2007’de 400.000 m³/yıl kapasiteli hazır beton tesisini müşterilerinin hizmetine sunmuştur.  Beton santrallerimiz 4 farklı üretim tesisiyle hizmetlerine devam etmektedir.

İştirakimiz olan, 300.000 ton / yıl kapasiteyle tek değirmende Türkiye’nin en büyük kalsit tesisi ANADOLU MİKRONİZE, Niğde’de 2008 yılı başında üretime başlamıştır.

20 yıla yakın süredir çeşitli illerde, villa, iş merkezi ve konut yapımı konusunda hizmet veren ÇOLAKOĞLU İNŞAAT, VADİŞEHİR ve MOSTARLIFE projelerini tamamlamıştır.

ÇOLAKOĞLU YAPI olarakta 1961 yılında başlayan inşaat malzemeleri (beton,  demir,  tuğla, çimento, kum, mıcır, alçı, ytong, bims, boya, mantolama, seramik, armatür, yapı kimyasalları vs.) toptan alım satımı her geçen gün hedeflerimizi arttırarak devam etmekteyiz.

DEĞERLERİMİZ

 

Müşteri Memnuniyeti ; Tüm birimlerimizle, iç ve dış müşterilerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve doğru algılar, onların daha iyi bir yaşama yönelik değişen beklentilerini karşılamada çevik, proaktif ve yenilikçi bir yaklaşım içerisinde oluruz.

Yenilikçilik ve sürekli gelişim; Mevcutla ve geleneksel olanla yetinmeyip sürekli değişme, ilerleme ve yenilenme anlayışına sahip kurumsal bir ekibiz. Kurumumuzu global seviyeye taşıyacak ürün, süreç ve operasyonları kazandırmak için girişimci ve cesaretli bir yapıya sahibiz.

İnsan Kaynağımız ; Bilim, Birlik, Başarı meşalemizin ışığında; eğitimli, deneyimli, aidiyet ve sahiplik duygusu yüksek, bilime dayalı tüm gelişmelere açık, bilgi paylaşımına ve birlik ruhuna değer veren, katılımcı yönetim anlayışını ve başarı odaklı çalışmayı benimsemiş insan kaynağımızın en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanırız.

Çevresel Dostu ve Sürdürülebilirlik ;  Çevreye ve doğaya değer veren bir yaklaşımla üretim yapar, bugünden daha iyi bir gelecek oluşturmaya katkıda bulunuruz.

İş etiği ve ahlakı ; Faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada sosyal, politik ve kültürel değerlere saygı gösterir, yasalara, iş etiği kurallarına uygun ve şeffaf davranırız. Dürüstlüğe, açık iletişime, ahlaklı ve adaletli yönetime büyük önem veririz.

Scroll to Top